Výber prilby na motorku, ktorá bude dostatočne komfortná

Nielenže je známym dôvodom nosenia moto-prilby fakt, že dokáže zachrániť pomerne vysoké percento motorkárov od istej smrti, ale takisto ide v mnohých prípadoch o spoľahlivú ochranu hlavy a mozgu pred poškodením. Tieto dôvody sú dostatočné k tomu, aby sme prilbu nosili, avšak následne sa nám naskytuje široký výber.

Motorkár v meste, kompletný overal.jpg

Pri výbere vhodnej prilby na motorku je okrem bezpečnostnej stránky dôležité, aby prilba poskytovala tiež komfort a pohodlné nosenie. Takisto je potrebné, aby sa dokázala prispôsobiť konkrétne vám a vášmu pravidelnému štýlu jazdy. Poďme sa teda pozrieť na bližšie možnosti a faktory, ktoré by sme pri výbere mali brať do úvahy.
Existujú rôzne typy prílb– a vy by ste mali uprednostniť prioritne ten, ktorý by vyhovoval vašej jazde. To znamená, že máme na výber varianty ako otvorené, integrálne (uzavreté), enduro či veľmi obľúbený typ odklápacích prílb ako modely NOLAN Eres-Racing.sk. Tie poskytujú takisto skvelú ventiláciu.
Výklopné typy nielenže poskytujú kvalitnú bezpečnosť, ale takisto veľmi pohodlné nosenie a praktické odklápanie v prednej časti. Z hľadiska bezpečia poskytujú takmer totožné vlastnosti ako integrálne, sú teda rovnako vhodné aj pre rýchlejšiu alebo dlhšiu cestnú trasu na športovej motorke. Naopak otvorené sú vhodnejšie pre pomalšiu jazdu napríklad mestom na skútri, alebo v prípade relaxačnej jazdy na chopperi sú tu „jetky“.

  • Ak fandíte náročnejšiemu prírodnému terénu, je vhodné orientovať sa na kategóriu terénnych alternatív.

Motorkári, púšť, jazda.jpg

Materiál zohráva takisto nemalú úlohu. V súčasnosti sú dostupné najmä karbónové prilby, ktoré poskytujú výbornú pevnosť, no zároveň ľahkosť, čím doprajú potrebný komfort aj v prípade dlhšej trasy. Poznáme však tiež dostatočne kvalitné prevedenia z plastu alebo drahšiu voľbu- kompozit, ktorý mieša rôzne materiály s vláknami.
Kvalitná ventiláciasa stáva požadovaným základom. Jej účinky oceníte až po istom čase a preto je pri výbere vhodné v tomto smere čítať recenzie, názory či priame popisy produktov.

Related Posts