Chcete požičiavať motorky? Tak nezabudnite na niekoľko vecí

Pred pár rokmi sme s manželkou premýšľali nad tým, v čom by sme mohli začať podnikať. Teda, mali sme viacero nápadov, pretože patríme k ľuďom, ktorí nemajú núdzu o koníčky. Podnikať sme chceli preto, lebo nás nebavilo každodenné chodenie do práce a zarábanie mizerných peňazí. Konečné rozhodnutie padlo na motokros. Manželka aj ja sme ho jazdili už dlhé roky, rozumeli sme sa tomu, tak prečo nevyskúšať šťastie práve tomto smere. Nakúpiť dobré motorky, to, bohužiaľ, naozaj nie je postačujúce. Trvalo nám skoro tri roky, kým sme pochopili, čo všetko musíme mať zabezpečené na milión https://slovnik.seznam.cz/cz-en/%3Fq%3Dmili%25C3%25B3n percent, aby nám naše podnikanie skutočne rozkvitalo.
Muž na motorke jazdí motokros.jpg

Papierovanie je nuda, no potrebná nuda

Zákonná poistka, havarijná poistka a pravidelné servisovanie, po ktorom dostanete okrúhlu pečiatku, to sú tri veci, ktoré sa nechce robiť ani nikomu, no sú základom podnikania v tomto obore. Stačí, že sa vás zakázznik strepe niekde na kopci a už máte problém. ak by vým ten problím nerobil ani dotyčný človek, tak máte problém s tým, že si budete musieť stroje opravovať za vlastné. Takže ešte raz a pomaly:

  • Dbajte na to, aby ste mali na všetkých motorkách, ktoré požičiavate, platnú zákonnú poistku.
  • To isté platí aj o havarijnej poistke.
  • Motorky si nechajte pravidelne kontrolovať a servisovať v oficiálnom servise a žiadajte aj doklad o tom, že revízia bola vykonaná a motorky ňou prešli.

Muž na motorke, jazdí na kopci v prírode.jpg

Potrebné príslušenstvo

Kvalitné motorky nie sú všetkým, čo budete potrebovať. Ak hovoríme konkrétne o motorkách, dokúpte si ešte tieto veci. Niektoré uľahčia život vám a niektoré zas zachránia život vašim zákazníkom.

  1. Nakladacie rampy sú základom, pretože neustále nakladanie a vykladanie motoriek, je tak únavné, že vás to po chvíľke prestane baviť. Navyše, vyhodiť si pri tejto činnosti platničku taktiež nie je náročné a s vyhodenou platničkou sa s motorkami podniká len ťažko.
  2. Zamerajte sa na nákup naozaj kvalitných ochranných prvkov. Hovorím o prilbách, obuvi a aj o korytnačkách na chrbticu, chráničoch zápästia, kolien a lakťov a v podstate aj o motokrosových kombinézach.

Related Posts