Moderné materiály vhodné na konštrukciu zábradlia.

Niekedy pri stavbe rodinného domu alebo veľkých bytových domov prinášajú problémy maličkosti, o ktorých by sme to určite nepovedali. Jednou z takých drobností, na ktoré myslí v predstihu iba málokto, sú zábradlia na rôzne druhy schodov alebo na terasu. Tieto často nenápadné prvky stavby plnia okrem bezpečnostnej funkcie aj dôležitú estetickú, kedy sa od inštalovaného zábradlia vyžaduje aj patričná dávka elegancie.

schody

Výber zábradlia na schody závisí aj od typu a účelu stavby, kedy prihliadame aj na návštevnosť a frekvenciu ľudí, ktorí budú danú budovu využívať. V stavbách ako sú nákupné centrá bude prípadné zábradlie určite zaťažované a využívané viac ako napríklad v rodinných domoch. Preto pri výbere zaváži aj stránka životnosti zábradlia a náklady na jeho údržbu. A pri porovnaní všetkých možností, ktoré dnes pripadajú pre konštrukciu zábradlia do úvahy, najviac výhod ponúkajú jednoznačne nerezová oceľ a sklo.

schody

Zábradlie na schody z nerezovej ocele má oproti iným typom zábradlia množstvo výhod. A je úplne jedno, či sú vaše schody v interiéri alebo sú vo vonkajšom prostredí, ktoré je neustále vystavené vplyvom nepriaznivých poveternostných podmienok. Žiaden materiál nedokáže to čo nerezová oceľ, ktorú nepoškodia ani extrémne nízke alebo vysoké teploty. A aj údržba tohto stáleho materiálu je veľmi jednoduchá a pohodlná, pretože na udržiavanie zábradlia z nerezu vám postačí obyčajný čistiaci prostriedok a handrička. Po preleštení je zábradlie vždy ako nové a vôbec nepotrebuje ani v exteriéri žiadne špeciálne nátery.

Ak plánujte v súčasnosti nové zábradlie na schody, môžete ešte zvážiť kombináciu nerezovej ocele so sklenenými výplňami. Takéto zábradlie patrí v súčasnosti medzi najštýlovejšie, pričom nielen nerezová oceľ, ale aj sklo je veľmi stály materiál, ktorý aj po dlhých rokoch pôsobí vždy fantasticky.

Related Posts