O nerez sa nemusíte nijako zvlášť starať

Udržiavať sa v kondícii je možné všelijako, cvičením doma či vo fitness centrách alebo behaním po kopcoch, ale aj jednoduchá chôdza po schodoch je veľmi účinný spôsob ako rozhýbať svalstvo a zároveň ho aj trocha spevniť. Schodiská nájsť nie je problém, sú v každom bytovom dome, ktoré má viac ako tri podlažia, ale využiť sa dajú aj terénne schody, ktoré však takisto ako interiérové musia mať zábradlie.

So sklom sa dá robiť kadečo

Pri vystupovaní po schodoch sa mimovoľne chytáme za zábradlie, prevažne vtedy, ak je tých schodov veľa, v tom prípade nám príde opora v pevnom zábradlí vhod. Táto súčasť schodiska bola vyrábaná prevažne z dreva, no s príchodom nových materiálov sa menil aj typ zábradlia a dnes je to prevažne nerez, z neho sú zábradlia vyrábané asi najčastejšie. Má nadčasový vzhľad, o tom, že pôsobí elegantne až luxusne sa môžete presvedčiť na vlastné oči v prípade, že si také necháte zhotoviť, v lesklej alebo matnej verzii bude ozdobou interiéru.

Spôsob kotvenia a typ je v rukách projektantov či dizajnérov, ich návrhy zohľadňujú vlastnosti nerezu a prispôsobujú im aj štýl, v akom bude zábradlie vyrobené. Nerezové stĺpiky väčších rozmerov, zostavené do nosnej konštrukcie sú oporou pre tenšie nerezové stĺpiky, rozostavené medzi nimi v určitých vzdialenostiach, také zábradlie nazývame stĺpikové. Existuje nerezove zabradlie však možnosť vymeniť tenké stĺpiky za sklenené tabule a uchytiť ich do nosných stĺpikov, tak vznikne odlišný typ zábradlia, originálne a dizajnovo pútavé.

Ani farebné kombinácie nie sú výnimočné

Čistotu zábradlia podčiarkne kotvenie stĺpikov do podlahy až pod nášľapnú vrstvu, takisto ak nahradíte číre sklo nejakou inou alternatívou, napríklad farebným, matným, mliečnym alebo pieskovaným či s grafickými vzormi, ktoré sa tlačia priamo na sklo, dosiahnete netradičný efekt moderného zábradlia. Udržiavanie povrchu oboch materiálov je veľmi finančne nenáročné a ľahké, odbavíte to iba poutieraním a preleštením a bude stále čisté a lesklé.

Related Posts