Zrkadlo tela

Kto sa na nás pozrie, tak vidí s akými problémami sa trápime. Na pleti, na tvári sa nám všetko zobrazí. Každý jeden náš problém alebo starosti. Pribudnú nám vrásky, keď sa trápime. Keď sme šťastní a smejeme sa, tak nám pribudnú vrásky zo smiatia. Keď sa opálime a preženieme to, tak sa nám šúpe koža. To si tiež každý všimne. Keď zjeme niečo, čo nám škodí, tak sa nám vyhodia vyrážky. Keď si nedoprajeme dostatočný oddych, tak máme kruhy pod očami. Keď si dáme veľa sladkého, tak nám tvár zdobí akné. Keď je naša strava príliš nezdravá a máme v nej málo vitamínov, minerálov, železa, tak budeme bledý v tvári. Keď schudneme, tak sa to hneď prejaví aj na tvári.

pleťová maska

Jednoducho, všetko – čo prežívame sa nám zobrazí na tvári. Každá jedna starosť, radosť, problém, potešenie. Pleť nás odhalí. Tá to neskryje pred druhými. Neutají. Odhalí všetko, čo nechcete, aby bolo odhalené.

Situácia, ktorú neznáša každý človek. Najmä v okamihoch, keď to najmenej čakáme alebo vo chvíľach, keď chceme zrovna dobre vyzerať. Pretože nás čaká moment, na ktorom nám záleží. Chceme zanechať ten najlepší dojem aký je len možný. A potom nás čaká klasické zlé ráno, keď sa nám na koži akné vyhodí.

tvár ženy

Kedy?

No rovno vtedy, keď sa chystáme na pohovor. ALebo ideme na dlhoočakávané rande. Či akurát vtedy, keď sa nám prihovorí niekto, kto sa nám páči. Ideme do novej školy alebo do novej práce. Jednoducho tam, kde chceme zanechať dobrý dojem. A s vyrážkou na čelo ako maják je to ťažké. Ba priam nemožné. Nebudú si pamätať nás, ale našu vyrážku, ktorá svieti ako maják v tme. Prvé, čo si všimnú nebudú naše krásne vlasy, či oči, ale práve tento pupák. To nikto nechce. Zákon schválnosti, že sa to udeje vždy v momentoch, keď to nechceme. Napriek tomu sa treba dobre naladiť a nestresovať sa s tým. Optimistický prístup je prospešný aj v neľahkých situáciách.

Related Posts