Oživenie miestností nemusí automaticky znamenať rekonštrukciu

Zrejme aj Vám občas prebehne hlavou myšlienka, alebo možno ste nad ňou rozmýšľali aj pred chvíľou, ako svoje bývanie oživiť a pridať mu osobitejší charakter? Nemusíme vravieť priamo o finančne a časovo náročnej rekonštrukcii, riešenie je oveľa jednoduchšie a zábavnejšie, než by sa mohlo zdať. Stačia nám LED pásiky.

led pásek

V tomto smere tak vravíme okrem iného aj o zmodernizovaní, respektíve využití modernej technológie k účelu inovácie atmosféry nášho bývania. Ide o premyslený a dôvtipný patent, led pás pozostávajúci zo svetelných diód nalepíte samolepiacou technikou na ľubovoľné miesto, ktoré chcete mať osvetlené. Takéto pásiky majú veľmi praktický tvar, zaberú minimum miesta, nalepíte ich v podstate kdekoľvek, pričom efekt žiarenia, čiže osvetlenia bude skvelý. Táto nová technológia navyše významne šetrí spotrebou elektrickej energie.

Na výber máte pásiky disponujúce diódami vyžarujúcimi klasickú, bielu farbuosvetlenia, ale aj nápaditejšiu a čoraz viac populárnejšiu alternatívu s predponou RGB, kedy tieto pásiky, respektíve ich diódy svietia až troma farbami a to konkrétne červenou, zelenou a modrou. Výber už záleží od miesta a situácie, čiže kedy, kde a načo ich chcete využiť. Klasická biela farba bude vhodnejšia k osvetleniu bežných činností, zatiaľ čo variant RGB je vhodnejší k spestreniu, je nápaditejší. Každopádne obe možnosti môžete využiť efektívne a prakticky. Ak už uprednostníte bielu alternatívu alebo RGB, to záleží na konkrétnejších predstavách.
Zaujímavým a praktickým využitím v domácnosti je napríklad osvetlenie schodiska. Realizáciu tohto nápadu oceníte každým dňom, či presnejšie každú noc, kedy bude tma a Vy budete musieť prebehnúť schodmi, pričom neriskujete zranenie, pretože pomocou osvetlenia máte oveľa lepší prehľad o Vašom pohybe.

led pás

Alebo možno radi trávite svoj čas pozeraním TV či operáciou s PC až do neskorej noci. Nekazte si zrak, TV aj PC skrinku môžete osvetliť nápaditým osvetlením, ktoré v tmavej miestnosti ukáže priam skvele a ušetrí Váš zrak.
No možností je samozrejme ešte oveľa viac, najčastejšími sú osvetlenie kuchynskej linky, podsvietenie barov, produktov, reklamných pútačov,…

Related Posts