Neváhajte s výmenou matraca.

Často sa stáva, že ľudia nedajú dopustiť na svoj starý vyležaný matrac. Táto ich podložka na spanie plná prachu, zvyškov pokožky, roztočov a rôznych alergénov im tak prirástla k srdcu, že sa s ňou nevedia rozlúčiť. Možno im ten starý matrac pripomína pekné chvíle, ktoré s ním prežili, niekto na ňom počal svoje deti. No ak majú tieto deti už viac ako dvadsať rokov, náklonnosť k matracu musí ísť bokom a takýto matrac už patrí určite iba na skládku odpadu alebo ho môžete darovať nejakému psiemu útulku. Pri výmene starého matraca nejde o nejaký módny výstrelok, ktorým chceme skrášliť svoj byt alebo ohúriť hostí. Často si ani neuvedomujeme, že tu už skutočne v mnohých prípadoch ide o naše zdravie. Je dnes už mnohými výskumami potvrdené, že starý matrac spôsobuje mnoho zdravotných nepríjemností ich majiteľom.

posteľ

Starý posteľný matrac je takmer vždy príčinou nekvalitného spánku. A práve kvalita nášho spánku ovplyvňuje výraznou mierou naše zdravie a našu vitalitu. Po prebdenej noci sú naše pracovné výkony veľmi slabé, časom sa začnú objavovať aj problémy s imunitou. No asi najviac nekvalitný spánok sa prejavuje na psychickej nepohode. Dnes sa už väčšina zdravotných problémov začína práve dlhotrvajúcim zlým psychickým stavom obyvateľstva. Stále častejšie sa vyskytujú prípady vyhorenia, ktoré mnohí považujú za najhoršie ochorenie, ktoré ich kedy postretlo. Kúpou nového matraca výrazne prispievate k zlepšeniu kvality spánku a tým aj k posilneniu svojej fyzickej a psychickej energie.

posteľ

Rovnako aj ľudia trpiaci alergickými problémami by mali častejšie zvažovať výmenu svojho starého matraca. A pri kúpe nového by sa mali zamerať hlavne na tie druhy matracov, ktoré majú výrazné antialergické vlastnosti. Týchto matracov je dnes už v ponuke už naozaj veľké množstvo, takže nie je problém si vybrať.

Related Posts