Veci, na ktoré nesmiete zabudnúť pred STK

Pred STK, teda servisnou technickou kontrolou vášho automobilu, musí byť všetko v poriadku. Teda, nebudeme si klamať, úplne všetko nie, no niektoré veci jednoznačne áno. Poďme sa spolu pozrieť na to, v akom predstihu by ste mali svoje auto začať dávať dokopy, ako to urobiť čo najrýchlejšie a najlepšie a i na to, na ktoré veci, by ste určite nemali zabudnúť.
Muž v čiernej bunde šoféruje auto.jpg

Začnite v autoservise

Službu prevedenia cez STK, dnes ponúka množstvo servisov. Niektoré vám auto iba pripravia, niektoré ho zoberú aj na STK. Pre vás je hlavná časť číslo jeden. Keď je totiž všetko v poriadku, tak vziať auto na kontrolu, už nie je až taký problém, teda okrem toho čakania. Ja som už niekoľkokrát po sebe využil služby autoservisu Dubnica.Tento servis sa síce nenachádza tak úplne blízko od miesta, kde bývam, ale keďže dostanem služby na vysokej úrovni, tak auto nechávam kontrolovať a pripravovať práve tu. Naozaj vám neodporúčam, aby ste auto zverili do rúk nejakého automechanika, ktorý si otvoril dielňu vo svojom dome a všetko robí, takpovediac, „vo voľnom čase“.

Čo musí šliapať ako hodinky

Oficiálne, by malo na vašom aute samozrejme fungovať všetko na sto percent. Čo s budeme hovoriť? Také auto, ktoré by STK prešlo čisto oficiálnou cestou, na tomto svete asi neexistuje. Známy išiel na kontrolu s dvojročným autom a neprešiel. Je teda dosť pravdepodobné, že budete dopredu s niekým dohodnutí a tak ďalej. Aj v takomto prípade, však musia niektoré veci fungovať stopercentne.
Palubová doska – tachometer a kontrolky v aute.jpg

  • Všetky svetlá musia svietiť – hovoríme aj o hmlovkách brzdových svetlách, smerovky musia fungovať, teda blikať do správnych smerov.
  • Na čelnom skle nesmie byť žiadna ryha, škrabanec alebo puklina.
  • Všetky dvere auta sa musia dať otvoriť. Platí to aj o kufri.
  • Musíte mať štyri rovnaké pneumatiky na všetkých kolesách auta. Al používate ba dve rovnaké na jednej náprave, dajte si to do poriadku.

Related Posts