Jazda na motorke

Jazda na motorke môže vyzerať lákavo. Taktiež je to veľké dobrodružstvo, kde sa spája adrenalín so zážitkom z jazdy. Pocit, keď si len tak slobodne a voľne jazdíte mimo mesta, je úžasný. Predstavuje však aj riziko, ktoré môže skončiť veľmi tragicky. Ak zatúžite po motorke, mali by ste zvážiť, či si kúpite úplne novú motorku alebo z bazáru. Motorka z bazáru už môže mať svoje skryté chyby, na ktoré predchádzajúci majiteľ neupozornil a dopadnete veľmi zle pri jazde na ojazdenej motorke. Avšak takáto ojazdené motorky kúpite veľmi lacno.

jazda na motorke

Nová motorka v sebe ukrýva čaro nepoznaného. Nikto na nej nikdy nesedel a nejazdil. Budete prvým majiteľom a budete presne vedieť, ako sa ku svojej motorke máte správať. Ak  sa vám niečo pokazí, budete vedieť, čo ste na nej opravovali alebo menili. Neukážu sa vám po čase žiadne skryté závady, ktoré by vás mohli stáť aj život. Aj môj brat si teraz kúpil motorku. Dodnes nechápem prečo. Nikdy sa totižto nezaoberal motorkami. Dokonca má s motorkami negatívne zážitky, kedy sa mu práve na motorke zabil jeho najlepší kamarát vo veku osemnásť rokov. No môj brat je exot. Ale v tom dobrom zmysle.

motorka

Niečo ho napadne a už to musí mať. Býva pri Bratislave, takže možno si zakúpil motorku kvôli tomu, aby sa cez kolóny dostal omnoho rýchlejšie ako s autom. Vlastní totižto aj osobný automobil. Možno len potreboval, aké to je jazdiť na motorke. Možno chce zapôsobiť na nejaké ženy. Aj to je jedna z príčin kupovania motoriek. Ja beriem motorky dosť negatívne. Veľakrát vidím pri cestách krížiky s motorkárskymi prilbami, čo znamená, že práve tam prišiel o život motorkár. Na motorke musíte zvážiť aj to, či nie je cesta moc mokrá alebo po daždi ešte šmykľavá. Na motorke môžete jazdiť len cez pekné počasie. V zimnom období by ste na motorke šmýkali a bola by vaša jazda príliš nebezpečnou záležitosťou. Sneh a ľad k jazde na motorke jednoznačne nepatria.

Related Posts