Aby vám pneumatiky poslúžili čo najdlhšie

Keď si kúpite kvalitné pneumatiky, určite od nich očakávate, že vám poslúžia aspoň dve sezóny. V skutočnosti, by mali vydržať aj omnoho dlhšie. Bez vášho pričinenia, to však nepôjde. Viete ako sa o pneumatiky postarať správne? Ak nie, tak si nechajte trochu poradiť.
Detail na zošúchanú pneumatiku

Začína sa to nákupom

Ak chcete, aby vám pneumatiky vydržali naozaj dlho, kupujte naozaj kvalitné kúsky. Základom je seriózny predajca, ktorý vám vie poradiť a nie iba na vás zarobiť. Za nás môžeme odporučiť pneumatiky Dubnica PIT STOP. Ak uprednostňujete skôr nakupovanie cez internet, môžete vyskúšať webové stránky „pneumatiky“, „najpneu“ alebo „najlepsiepneu“.

Tak a teraz vy

Vašu starostlivosť zhrnieme do niekoľkých bodov. Ak sa budete snažiť dodržať väčšinu z nich, verte, že o vaše pneumatiky, bude postarané naozaj dobre.
Muž utiera handrou strieborné auto

  1. Pozor si dávajte hlavne v zime. Z pneumatík pravidelne odstraňujte nánosy posypovej soli a drobných kamienkov. Pri tejto činnosti nepoužívajte vodu. Bohato vám postačí metlička alebo suchá handra.
  2. Pneumatiky nemajú radi výrazné zmeny teploty, priame slnko a ani mráz. Počas jazdy tiet faktory ovplyvniť neviete, no počas státia áno. Ak chcete, aby kolesá, pneumatiky a aj celé auto slúžili čo najdlhšie, mali by ste parkovať v garáži minimálne pod prístreškom, kde neprší, nesneží a nesvieti priame slnko.
  3. Ak si necháte auto prezuť, pneumatiky, ktoré momentálne nepoužívate, musia byť správne uskladnené. To najlepšie zabezpečíte tak, že si ich necháte uskladniť v pneuservise. Doma totiž takéto podmienky vytvoríte veľmi ťažko.
  4. V lete pneumatiky aspoň raz za čas prestriekajte čistou vodou. Ak používate čistiaci prostriedok, snažte sa o to, aby neostal vo vnútri kolies. Po umytí auto postavte na slnko, aby kolesá čo najskôr preschli.
  5. V neposlednom rade jazdite opatrne. To znamená, že netriafajte výmole na ceste, na nerovnej vozovke spomaľte a pneumatiky určené na cestu po asfalte, nepoužívajte v ťažkom teréne v lese.

Related Posts