Článok venovaný moto prilbám a ich kategóriám

Atraktívna, ale predovšetkým bezpečná jazda na motorke môže začať v prípade, ak rovnako disponujeme vhodnými prvkami, najmä tými bezpečnostnými. V tomto bode je dôležitý najmä výber vhodnej prilby, ktorá bude našim pravidelným spoločníkom na cestách.
Prakticky ide o najdôležitejšiu súčasť výbavy z hľadiska bezpečia, ale takisto pohodlia pri jazdení. Najmä za predpokladu, ak výber prispôsobíme špecifickejším kritériám podľa typu vašej jazdy a motorky. Rovnako to platí z hľadiska, ak prilbu vyberáte pre niekoho, kto bude vašim spolujazdcom.Muž so ženou na motorke, dav ľudí, mesto
Najskôr sa teda zamerajme na to, na aký typ sa vlastne oplatí v našom prípade orientovať a z ktorej kategórie následne vyberať.
Sú známe značky ako prilba LS2 EresRacing, ktoré poskytujú kvalitný výber z viacerých kategórii, respektíve zameriavajú sa na širšiu skupinu jazdcov, či už sú to profesionáli, pasívni jazdci, milovníci asfaltu alebo naopak náročnejšieho prírodného terénu.
Integrálne prilbysú dokonale chránené, respektíve pokrývajú komplet celú hlavu vrátane tváre a tým sú ideálnou voľbou pre rýchlejšiu jazdu. Vlastne vidíme ich tiež na hlavách profesionálnych jazdcov na okruhu a z hľadiska bezpečnosti ide o jednu z najlepších dostupných možností. Za zmienku určite stojí takisto ich kvalitná aerodynamika.
Výklopná (odklápacia)vlastne poskytuje jazdcovi takmer totožné vlastnosti ochrany, avšak rozdiel je v prednom odklápaní, ktoré je v mnohých situáciách vítanou praktickou stránkou. Najmä vtedy, ak vás čaká dlhšia trasa a vy môžete komunikovať, jesť, piť, telefonovať,… bez toho, aby ste zakaždým museli dávať helmu dole z hlavy.Rýchlosť, jazda na motorke
Ak ste ale zástancom skôr off-road jazdy a náročnejšieho hrboľatého terénu, potom sú tu crossové prilby alebo MX určené pre profesionálne závody. Pre tých pasívnejších, čo však radi kombinujú trasu s prírodnou cestou sú vhodné prilby z kategórie enduro.

Related Posts