Bez madla akéhokoľvek tvaru by sa dvere otvárali len ťažko

Výrazné zvýšenie pestrosti sortimentu v obchodoch sme zaznamenali najmä po nežnej revolúcii, pretože sa náš domáci trh otvoril produktom zo zahraničia a k nám tak mohlo začať prúdiť množstvo tovaru z iných krajín, čo sa, samozrejme, aj prejavilo na preplnených pultoch obchodov. Dnes si môžeme vyberať podľa dizajnu, farby, materiálu či ceny. Široká paleta výrobkov každého druhu nám dáva možnosť rozhodnúť sa pre taký, ktorý vyhovuje našim predstavám, extra nároky splnia výrobcovia, ktorí tovar vyrobia presne na mieru podľa nášho zadania. Tak vznikajú originálne diela, napríklad interiéry, ktoré nesú pečať majiteľa, jeho názorov a vkusu. Implementácia skla do obytného či pracovného priestoru je už tradičná, so sklom sa stretávame na každom kroku a v najnetradičnejších podobách.

Sprchový kút je tiež nutné otvárať

Bežnými sú však okná a dvere zo skla, čoraz viac je zasklených stien a mnohé komerčné budovy sa stavajú so sklenenou fasádou. Na funkčnosť sklenených výrobkov je potrebné zaistiť množstvo príslušenstva, závesy, kovanie, zámky, úchyty alebo madlá HM01 a podobne. Pevné zasklenia sú najjednoduchšie, no otváravé alebo posuvné dvere si vyžadujú viacero doplnkových častí, ktoré zaistia plynulý pohyb a bezpečnosť uchytenia či ukotvenia.

Moderný typ dverí s nerezovým madlom

Sklo musí byť použité bezpečnostné, najbežnejšie ide o hrúbku 8, 10 a 12 mm, osadené do hliníkového rámu alebo čoraz viac populárne bezrámové systémy. Tieto typy musia byť vyrobené kvalitne a s presnými rozmermi, nakoľko pri konečnej montáži je viditeľná každá odchýlka. Čistú líniu prvkov zvýrazňuje aj neviditeľné kotvenie a dizajn dopĺňa zaujímavé madlo, najčastejšie z nerezu, napríklad s povrchom v úprave satin. HM01 je označenie takéhoto typu madla, vhodného na sklo s hrúbkou 8,10 a 12 mm, tento konkrétny typ je vytvorený kombináciou hranatých a okrúhlych nerezových tyčiek a aj ich dĺžky môžu byť rôzne, buď 450 alebo 625 mm.

Related Posts