Zachovať kvalitu potravín pri preprave sa dá veľmi jednoducho

Hygiena je dôležitá nielen pre ľudí, keď si každé ráno umývame zuby, tvár či sprchujeme celé telo, ale dodržiavať ju musia aj dopravcovia pri preprave potravín a surovín, z ktorých sa vyrábajú. Ide o špecifické požiadavky na transport a skladovanie, preto vznikli aj potrebné riešenia, aby vyhovovali normám a aby ich bolo možné využívať aj opakovane.

Farebné prepravky ako plastová skladačka

Potraviny a suroviny na ich výrobu sa prepravujú v plastových prepravkách na ovocie a zeleninu, ktoré dokážu zaručiť rozličné typy manipulácií, ručnú aj automatizovanú na pásoch aj vo všetkých logistických systémoch. Prepravky sú vyrábané v dizajnoch, ktoré sú prepracované do najmenších detailov a umožňujú šetrné skladovanie, takzvané stohovanie, znižujú sa aj náklady na energie, efektivita mnohých procesov sa zvyšuje a redukujú sa aj negatívne dopady na ekológiu.

Medzi moderné boxy na prepravu potravín patria typy Maxilog, BigBox či Maximus, sú to veľkoobjemové boxy, ktoré majú veľký vnútorný objem a vysokú nosnosť. Maximus sú ventilované boxy a patria k najpredávanejším. Požiadavky prepravcov určite uspokoja prepravky, ktoré je možné skladať, stohovať, či zasúvať, sú vhodné na prepravu potravín, pretože sa vyrábajú z materiálov, ktoré nemajú negatívny dopad na kvalitu potravín, sú kvalitne vypracované, majú dlhú životnosť a vyznačujú sa jednoduchou údržbou. Sú kompatibilné s plastovými paletami, čo využívajú mnohí predajcovia ovocia a zeleniny.

Klasika-drevené palety

Výrobca Schoeller Allibert sa ich výrobe venuje už 40 rokov a poľnohospodárom tak ponúka pohodlné riešenie prepravy ich výsledkov práce. Sú vhodné pri zbere, ale aj pri maloobchodnom predaji tovaru, pretože sú unikátne. Všetky prepravky na ovocie a zeleninu vyrábajú v rozmeroch na mieru aj v štandarde, ich hmotnosť je konštantná, šetria miesto pri skladovaní aj doprave, ich tvar je stabilný, majú certifikáty pre styk s potravinami a vyhovujú hygienickým požiadavkám, nepriaznivé počasie na nich nemá žiadny vplyv, konštrukcia je vďaka priedušným stenám a oblým, mäkkým rohom plastová prepravka na ovocie a zeleninu ohľaduplná ku každému druhu ovocia a zeleniny a nepoškodí ich počas prepravy, ale ani pri skladovaní.

Related Posts