Najdi inšpiráciu

Inšpirácie Bigstarjeans je dôležitá. Vlastne (aby som pravdu povedala), každý ju potrebuje pre svoj život. Niekto dokonca svoju inšpiráciu nazýva „múzou“ – najčastejšie maliari, speváci, textári a všelijakí umelci. Inšpiráciu môžeme každý chápať úplne inak. A každý ju tiež berieme niekde inde. Niekto v obrázkoch, fotkách, niekto vo fotkách a tak ďalej. O tejto téme by sa dalo hovoriť hodiny. A každý človek by vám na to odpovedal niečo iné, keby ste sa ich spýtali, čo to vlastne tá inšpirácia je.
Pre mňa sú to napríklad obrázky z Pinterestu (tam berie inšpiráciu veľa ľudí) – je tam toľko inšpirácie, návodov a obrázkov, že by ste sa divili.

zena

Inšpirovať sa môžeme aj u rôznych spevákov, hercov a podobne. Aj jedna osobnosť pre vás môže byť inšpiráciou. Aby som túto tému rozviedla – pre mňa je veľa spevákov a slávnych inšpirácií, ale tú najväčšiu inšpiráciu hľadám práve vo svojich príbuzných. Tí sú totiž mojou najväčšou inšpiráciou. Moji dvaja dedovia (ktorí už bohužiaľ obaja zomreli, ale v mojom srdci majú obrovské miesto, ktoré tam vždy mať budú), celá moja rodina (teda okrem môjho otca, s ktorým sa nebavím a ani nemienim s tým začínať). Jednoducho nepatrí do môjho života. Je ťažké to takto povedať a vysloviť a aj napísať, ale je to tak.

umění

Bohužiaľ sa s tým musím zmieriť. A aby som sa vrátila k mojim dvom dedom – boli a sú to stále úžasní dedovia. Aj keď umreli, v mojom srdci neumreli – mám ich tam navždy. Boli to úžasní ľudia. A hudobne nadaní, obaja. Jeden hral na harmoniku, na piano a gitaru, druhý hral na gitaru a spieval. Hudobné nadanie je v našej rodine už tradíciou. A úplne verím tomu, že aj moja trojmesačná dcérka moje hudobné nadanie zdedí a bude pokračovať v našich šľapajách. Aj ona je totiž mojou obrovskou inšpiráciou, aj keď má iba tri mesiace. A presne toto je kúzlo života – niekedy najviac inšpirácie nachádzame vo svojich deťoch a rodine.. No nemám pravdu?

Related Posts