Výber rukavíc na hokej potrápi nejedného hráča

Jednou z dôležitých častí celej hokejovej výstroje sú rukavice na hokej. Bez rukavíc sa proste nedá hrať. Viete si predstaviť hokejistu bez rukavíc? Asi nie, pretože ak by hokejista nemal rukavice, veľmi skoro by dohral. A navyše by asi hneď po tom išiel na pohotovosť, keďže hokej je pomerne tvrdá hra. Ako teda najlepšie vybrať rukavice?

ccm

Záleží na strihu aj na materiály

V prvom rade pri výbere rukavíc na hokej je potrebné si uvedomiť komu budú rukavice určené. Buď sú to žiačke rukavice na hokej, juniorské rukavice alebo seniorské. Tieto tri typy sa líšia veľkosťou. Ďalej pri výbere rukavíc treba dbať na strih. Tu rozlišujeme tri základné typy a to rukavice na hokej so skoseným strihom, s anatomickým strihom alebo s rovným strihom. Každý z týchto typov ponúka škálu vlastností a je potrebné si vybrať tie, ktoré danemu hráčovi najlepšie sedia na ruke a dokáže s nimi hrať na plný výkon. Skosený strih ponúka väčšiu voľnosť v oblasti prstov, ale zároveň má časť pri zápästí užšiu, to znamená, že rukavica sa tak jednoducho nevyvlečie. Potom je to anatomický strih a to je taký strih, kde je rukavice úplne tesná na ruke hráča. Zabezpečuje to dokonalý cit pre hru s hokejkou a pukom. Rovný strih je špecifický tým, že ponúka zasa naopak úplnú voľnosť ruky. To hráči väčšinou oceňujú pri strele. Pred finálnym výberom rukavíc na hokej je potrebné si vyskúšať viacero typov a tak zistiť, ktorý je najvhodnejší. Čo sa týka materiálov rukavíc na hokej tie bývajú vyrobené zo syntetickej kože alebo z nylonu. Syntetická koža je charakteristická tým, že menej saje pot a je mäkšia. Nylón zasa „lepšie dýcha“ a je ľahší. Na rozdiel od syntetickej kože je však menej odolný. Odporúča sa viac hráčom nižších vekových kategórií.

hokejové rukavice

Amatérske, pokročilé alebo profesionálne rukavice na hokej

Výber rukavíc na hokej záleží aj od stupňa profesionality akou hrá daný hráč hokej. Pre amatérskych hokejistov nie sú potrebné extra odolné rukavice na hokej. Rukavice pre poloprofesionálov už bývajú drahšie a sú aj vyrobené z kvalitnejších a odolnejších materiálov. Majú vystužené už väčšie plochy, ktoré lepšie chránia prsty a dlaň. Pre profesionálnych hokejistov sú už vyrábané odolné a naozaj kvalitné rukavice na hokej, tak aby nedošlo k zraneniam prstov, dlaní či zápästí.
Najlepší výber rukavíc na hokej nájdete na https://www.hokejovekorcule.sk/.

Related Posts