Chudnite zdravo

Pri zdravom chudnutí bude vaše telo počas chudnutia strácať tuky, ale nie svalovú hmotu. Pre je dôležitý prísun vitamínov a energie pre vaše telo. Takéto zdravé chdnutie nemá pre vaše telo zlý vpliv a nebudete mať problém si udržať váhu ani po ukončení chudnutia.

hubnutíé

Ponúkam Vám pár rád ako si zostaviť svoj jedálniček:

– vetlú ryžu by ste mohli nahradiť tmavou, taktiež celozrnné cestoviny pšnica, pohánka- obsahuje antioxidanty a tiež vzácny vitamín P
– Mäso konzumujte chudé – to je kuracie morčacie a divina
– ryby sú tiež dobrým zdrojom vitamínov A a D a tiež bielkoviny
– tiež by ste mali obmedziť soľ je dobré ju nahradiť bylinkami
– chlieb a biele pečivo je najlepšie nahradiť za špaldové alebo celozrnné, ktoré je lepšie stáviteľné
– jedlo sipripravujte najlepšie na prírodno, varením alebo pečením, vyprážaniu by ste sa mali vyhnúť
– tiež omáčky ba ste mohli nahradiť uvarenou rozmixovanou zeleninou s pridaním smotany je to ovela zdravšia

musli

Základné pravidlo cudnutia je aby ste nedržali hladovku jedzte kazdé 3-4 hodiny akurátne množstvo jedla aby Vás zasýtilo. Samozrejme prijaté kalórie treba aj spálit, takže akákoľvek forma pohybu Vám určite prospeje, najlepšie na čerstvom vzduchu. Sladkosti nahradte ovocím. Taktiež škodí každý extrém vášmu organizmu takže ak ste boli zvýknutí jest pravideľne veľa nezdravého jedla tak na to choďte postupne a postupne vyraďte z Vášho jedálnička každé nezdravé jedlo. Taktiež pravidlo nejesť po piatej večer nie je správne. Posledné jedlo by ste mali zjesť 1,5 – 2 hodiny pred spánkom. Samozrejme večerné jedlo by malo byť lahké. Na zasýtenie ako večera by vám mal postačiť napríklad zeleninový šalát a kuskami kuracieho mäska. A najdôležitejšie nesmiete zabúdať na prísun tekutín najlepšie čistá voda. Pomáha tiež pri zbavovaní sa škodlivín z tela. Takže vodu pite vždy ked si na ňu spomeniete.

Related Posts