Ako nenaletieť podvodníkom?

Aj k vám sa už dostala informácia, že by vám z vášho bankového účtu mizli peniaze? Hlási to teraz množstvo bánk. Hackeri sú čoraz presvedčivejší a používajú všelijaké možné metódy, aby sa dostali k vašim nasporeným peniazom. Robia to samozrejme neoprávnene. Banky s tým moc nezmôžu. Ako je to možné? Prihlásite sa do svojho internet bankingu a zrazu zistíte, že ste si nič nekúpili, ani ste neurobili žiadny prevod ani zaplatili za tovar, a predsa vám z vášho bankového účtu zmizli peniaze. Ako ďalej postupovať? No v prvom rade ihneď kontaktujte svoju banku a nahláste problém. Len tak môžu začať niečo riešiť.

peníze

Hackeri používajú aj falošné webové stránky na predaj rôznych vecí, kde si ako neuvedomelý kupujúci kúpite tovar a zaplatíte vopred prevodom z vášho účtu. Nepreverená takáto webová stránka a nákup z nej vás môže vyjsť veľmi draho. Omylom zadáte číslo vašej platobnej karty a trojmiestny kód a už sa vám strácajú peniaze z vášho účtu. Ak si to čím skôr neuvedomíte, nepozriete a nezablokujete svoju bankomatovú kartu, môžete prísť o veľmi veľa peňazí. Množstvo ľudí nakupuje práve cez internet a rôzne eshopy, avšak neuvedomujú si toto obrovské riziko, ktoré na nich číha na každom kroku.

mince

Najhoršie sú eshopové aplikácie. Stiahnete si aplikáciu daného obchodu, nakupujete a už vám miznú aj ďalšie peniaze z vášho bankového účtu. Ako tomu predísť? Prvým riešením by určite bolo nikdy nezadávať číslo vašej platobnej karty a ani trojmiestny kód na bankomatovej karte. Už vôbec nezadávajte vaše údaje do internet bankingu. Všade vidíme samé reklamy na rôzne produkty z eshopov, ktoré nám doslovne bijú do očí na sociálnych sieťach. Väčšinou sa jedná o nepreverené webové stránky a najlepšou možno voľbou si od nich nič nekupovať. Pred každou vašou kúpou si danú webovú stránku poriadne preštudujte a prečítajte si recenzie na konkrétnu webovú stránku. Tak získate názory iných ľudí, ktorí z nej už nakupovali predtým.

Related Posts